Konya PTT Başmüdürlüğü tarafından "Hz. Mevlana'nın 745. Vuslat Yıldönümü etkinlikleri münasebetiyle "Mevlana" konulu pul sergisi düzenlendi. Mevlana Kültür Merkezinde açılan sergiye yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi dikkat çekiyor.

PTT Konya Başmüdürü Akın Akıncı; "Hz. Mevlana'yı anma törenleri kapsamında 7-17 Aralık'ta, Konya Mevlana Kültür Merkezi'nde her yıl olduğu gibi "Mevlana"  konulu pul sergisi açtık. Ülkemizin ve dünyanın büyük manevi değeri olan Hz. Mevlana'nın vefatının yıldönümünde anma faaliyeti olarak her yıl Konya'da pul sergisi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hz. Mevlana'yı anma törenleri kapsamında, bu yılda 7-17 Aralık 2018 tarihleri arasında Konya Mevlana Kültür Merkezi'nde "Hz. Mevlana'nın 745. Vuslat Yıldönümü" konulu pul sergisi açık kalacaktır. Sevgi, hoşgörü, tevazu ve dostluk felsefesiyle yüzyıllardır insanlığa yol gösteren Hazreti Mevlana'yı pul sergisi, 7 Aralık günü düzenlenen bir törenle açılmıştır.

Hazreti Mevlana'nın 745'inci Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenlerine, katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da ilk gün sergimizi ziyaret ederek bizleri şereflendirmiştir. PTT Konya olarak Sayın Bakanımız Murat Kurum'a günün anısına bir adet pul albümü hediye ettik. Özellikle şunu söylemek istiyorum. Mevlana konulu pul sergimize yoğun ilgi bizleri mutlu etmektedir. Konya PTT olarak her yıl bu pul sergimizi açmaya devam edeceğiz." Dedi.

PTT Konya tarafından açılan "Mevlana" konulu pul sergisi 17 Aralık 2018 tarihine kadar açık kalacak.